Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli.

Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli. 4 lata 8 miesiąc temu #18653

• luc777
  • luc777 Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 44
  • Oklaski: 1
Tacy właśnie jesteśmy jako ludzie - chcesz dobrze a wyjdzie odwrotnie - wyjściowo miało być cacy, a rezultat jest nieco inny... Chcemy np kierować się jednoznaczną etyką z Prawa Bożego - ale problem jest taki, że etyka ta nie jest dla nas praktycznie do wykonania - w tym sensie, że etyka konkretyzuje się w danych okolicznościach - a nam ograniczonym ludziom czasem trudno ocenić właściwie dany stan rzeczy, a co dopiero wydawać osąd moralny. Musielibyśmy mieć atrybut wszechwiedzy, a to rzecz jedynie Boska.

Są po prostu sytuacje jasne i niejasne. Można mieć doskonale wykształcone sumienie, a mimo to i tak zbłądzisz w jakimś zakresie - oceny czegoś u kogoś czy u siebie. Nie mamy instrumentów poznania jak Bóg.

Wykonanie prawa moralnego jest TRUDNE i niemożliwe, a co dopiero reszty praw (ponad 600 łącznie) - każdy uchybia - grzeszy - dlatego uczynkami się nie zbawimy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli. 4 lata 8 miesiąc temu #18654

• luc777
  • luc777 Avatar
  • Gold Boarder
Ludzki mózg ma taką właściwość, że można go "programować", przemieniać przez autosugestię nieświadomą - powtarza w środkach masowego przekazu pewną treść aż się utrwali.

Lewicowa propaganda bazując na swoim systemie światopoglądowym zbudowanym z ich ideologii politycznych wymieszanych z pewnymi teoriami naukowymi i religioznawczymi - poprzez media i lobbing chce zmieniać obiektywne standardy etyczne w świadomości opinii publicznej.

Wychodzą wejściowo od ideologii politycznej i przez to szkiełko oglądają świat. Powinno natomiast być odwrotnie - ideologia polityczna powinna w swych fundamentach bazować na realiach.

My nakładamy na swoje poznanie ramki uzasadnionego Słowa Bożego - jednak relatywiści lewicowi powiedzą: to tylko jeden punkt widzenia - czym dowodzą, że nie chcą poznania obiektywnej prawdy ale chcą w pewnych celach taplać się w bezideowym błotku. Podobnie jest z ekumenią - nie dba się o zdrową naukę, tylko wyjściowo buduje się na idei "pokoju" rozumianego w sposób tego świata (brak wojen i dobrobyt materialny).

Rodzice ostatnio "spalili mnie" zarzutem - chciałbyś żeby inni myśleli tak jak ty - faktycznie chciałbym żeby ludzie patrzyli na najważniejsze fakty, - jednak nie każdy tego szuka, nie każdy chce, a przymuszanie innych jest bezcelowe, fanatyczne. Ludzka pycha poznawcza doszła do tego stopnia, że jak napisano "nawet gdyby zmartwychwstał" to nie uwierzą.

A może lepiej modlić się ,walczyć o ludzi którzy promują aborcjonistyczną ideologię "mój brzuch moja własność", żeby nie robili takich rzeczy, niż walczyć z aborcją jako taką.

Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli. 4 lata 8 miesiąc temu #18664

• Holli
  • Holli Avatar
  • Banned
  • Thank you received: 16
  • Oklaski: -5
Uświadomienie sobie tego że jedna osoba może co najwyżej oddziaływać na swoje otoczenie a nie na świat jest bardziej realistyczne :dry: tak samo zgadzam się z taką tezą
""nawet gdyby zmartwychwstał" to nie uwierzą,
Uwierzą jak da im frytki i fajerwerki, pokaże że może z nimi robić co zechce, i to co oferuje jest wygodne, ma nad nimi władze... :lol:

Jesli chodzi o aborcje, nie spotkalem sie z takim zjawiskiem i raczej nikt o takich rzeczach nie rozmawiałby poza najbliższą rodziną. Wiec po co ta dyskusja medialna, skoro jesli jest mozliwosc jej dokonania, a ktos chce z niej korzystac to poprostu tak postąpi. Właściwie jak można ocenić wiek dziecka kiedy ono staje się człowiekiem, skoro niektórzy oceniają politykow czy psychologow jako tych ktorzy jeszcze na tyle nie rozwineli sie by stac sie czlowiekiem i sa jeszcze psychopatami. To wszystko zalezy od oceniającego i rzadow sily, ktore czesto buduje sie na intrygach i podstepie.
Wiec jeśli zabierają prawo do samozaistnienia inteligencjii to czemu tak wielu nieinteligentnych ludzi preferuje dany system? Wkońcu mieli tyle lat na rozwój, a teraz co ocena z innego punktu widzenia?

Przypomina mi to trochę sytuacje jak dziecko obrywa za to, co dorosly czesto robi i gdzie sie myli, bo jest bezbronne. Nie oszukujmy się, ciąża może być problemem finansowym dla matki, rodziny czy rodzicow. Ludzie mogą tez nie chciec miec dziecka i to jest w miare normalne, tak jak mówienie o tym.
Ale to co ludzie ustalają to kwestia umowna, można ustalić podrzędność ras, można nawet robić z ludzi kiełbase, a granice wieku uzyskania samoświadomości uznać za 25 lat, widzicie w tym jakikolwiek problem? Bo ja np widze jedynie tyle że to zależy od komisjii która to będzie oceniać.
Nie oszukując się, nawet jeśli dziecko nie ma samoświadomości... naturalnie uzyska ją, tak czy siak pozbawia się życia istoty żywej. I tu bym się kłócił, według mnie większość pełnoletnich ludzi nie ma samoświadomości, pytanie co kto rozumie pod tym słowem, poruszanie się, ocena innych, a może komunikacja? A co to wogóle mnie obchodzi? Może wkońcu wymordujmy tych którzy nie mają samoświadomości i otępiałość umysłu?
Nawet narody bardzo się od siebie różnią, np pewne zachowania w kulturze indyjskiej (normalne) beda uznawane za chorobe psychiczną w Europie i odwrotnie. Pewne zachowania w Polsce bardzo normatywne są w Niemczech zuznane jako patologiczne? Powołajmy następne komisje, a dyskusje przenieśmy do wszechwiedzącego szklanego ekranu, albo poprostu niech ktos mądry, godny wydawania tytułu- wszechwiedzący powoła wszechwiedzących ktorzy beda cala reszte oceniać. Co z obecnego łądu biurokratycznego oraz włądzy włądzy wynika dla człowieka jako człowieka, dosłownie nic, człowiek to taka pasąca się świnia, która jak chce się czymś żywić idzie do tv (koryta) ma ograniczoną przestrzeń i prace zalezna od tego jak bardzo popiera system. Chcecie żyć i umierać jak taka świnia, której wszystko można włożyć do głowy i sprowadzić ją do parteru?

Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli. 4 lata 8 miesiąc temu #18670

• luc777
  • luc777 Avatar
  • Gold Boarder
Mamy piękny system gdzie wszystko jest, ale pieniędzy brak, toteż ludzie wariują, bombarduje się ich masą rzeczy "koniecznych" do "posiadania".

Gdy mówię o sprawach z PŚ to "starsi" bez namysłu rzucają - "myśleliśmy że jesteś mądrzejszy..." Bez komentarza :D

System manipuluje ludzkimi umysłami poprzez tworzenie idiotycznych skojarzeń - stąd Biblia pokazywana jest niemal zawsze w kontekście - albo religijnym (kk, fanatyzm etc) albo oszustwa (sekty) albo przeszłych wyczynów kk (inkwizycja, krucjaty) - tylko to nic do PŚ nie ma - Słowo Boże było tylko pretekstem i przykrywką.

Potem obywatel usłyszy - Biblia - aha - kk, fanatycy, oszuści religijni, sekciarstwo... Jeśli zainteresuje się bardziej ,to sprawdzi obiektywne znaczenie i treść - o ile nie będzie miał wstępnych założeń by dobierać sobie fragmenty do swoich hipotez - np ateistyczne mity:
- religia to Bóg,
- bez religii nie byłoby wojen,
- Bóg ST to nie ten sam co w NT,
- Bóg ST to sadysta,
- Chrystus nie był osobą historyczną ale zlepkiem pogańskich wierzeń mitraizmu, horusa etc,
- Biblię napisał kk dla własnych nikczemnych celów,
- NT było wielokrotnie zmieniane przez kk,
- kk reprezentuje całe chrześcijaństwo,
- antyklerykalizm równa się antyteizm,
- ewolucja to niezbity fakt naukowy,
- człowiek to tylko materia,
- świadomość ludzka to wytwór mózgu,
- nauka posiada już odpowiedzi na wszystko (bardzo naiwne)
- szatan to koleś z rogami i trójzębem,
- Niebo to chmurki, Bóg to dziadek na chmurkach,
- Sprawiedliwość Boga to tylko sadyzm i okrucieństwo,
- nie widać dlatego Boga nie ma (z pominięciem tego co można widzieć: autentyczność PŚ, archeologia, autentyzm proroctw, znaki czasu, satanizm promowany w mediach i przemyśle rozrywkowym, realność spirytystycznych doświadczeń tj duchy, wywoływanie, opętania, okultyzm, ezoteryka, new age itd)
i wiele innych tez bez pokrycia.

Wszyscy powtarzają to samo, te same schematy rozumowań.

Dlatego Warto się też odprogramować, aby wzmocnić wiarę. Mi np. święty - kojarzy się nawet teraz jako święty katolicki, dlatego stosuję inne terminy. Lekko zmienić nazwę na daną rzecz, bez zmiany istoty rzeczy - pomaga.
Komuś źle się kojarzy Biblia - - - no to może Biblios, kościół - - - no to eklezja etc

PS Mam świetny zestaw filmów - projekt prawda - zob. w sieci co to jest - mogę komuś nagrać na dvd i przesłać jak ktoś chce. Wartościowa rzecz - o budowaniu światopoglądu opartego na Słowie Bożym, 12 godzinnych wykładów. Do sieci nie wrzucę, bo za duży rozmiar i inne sprawy związane z autorstwem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewa

Aborcja dzieci po urodzeniu. Ludzie już upadli. 4 lata 8 miesiąc temu #18692

• Holli
  • Holli Avatar
  • Banned
  • Thank you received: 16
  • Oklaski: -5
Dokładnie, tak traktuje się Biblie, z dwoch stron dwa rozne zdania, ale ten sam sens, Biblia albo traktowana jako przedmiot, relikwia, albo jako symbol tych ktorzy uzywaja jej jako przedmiot i relikwie :lol
Za czasów inkwizycjii "heretycy" czy "czarownicy" to byli czesto gorliwi chrześcijanie, bo czarownicy to ludzie ktorzy pisali swoje wlasne przemyslenia czesto wymieniajac się jakas lektura czy problematyką, wspolpracowali oni tez z "czarownicami" ktore czesto umialy pisac i pisaly przepisy kolezankom na zupe czy innym ludziom ktorzy gdzies mieli Biblie i klerowi nie wierzyli a zamykali sie na otoczenie i reszte kierowaną przez kler, stad tez sądy o czary, podpuszczanie ciemnoty. Poprostu znaczenia słów czy sytuacjii zależy od tego jak rozumieją ją ludzie, więc Kosciół Katolicki zawsze na tym bazował i ma potęzne doświadczenie.

Nie mowiąc już o heretykach, czyli tych któzy chcieli kościół zmienić, przykłady Husa, Lutra etc
Przecietny Katolik w Polsce co najwyżej usłyszał o tym że był Luter i przybił coś do Kościoła i trochę się zbuntował :woohoo:
Nie mowiac juz o tym jak wiedza i informacja bedzie ograniczona w Ameryce Poludniowej, na Filipinach czy np w Afryce. Szaman przy Katolickich biskupach to wrecz prawie Apostoł, bo każdy wie jak Koscioł Katolicki tam działa, ludzie ewentualnie na początku indoktrynacjii są zwodzeni Jezusem, bo to wzbudza zaufanie i zachwyt... a potem wciaga się ich w struktury, czesto dodajac swieta na bazie przyzwyczajen i poganskich obrzedow kieruje sie ich w kulty swietych i bałwochwalstwo.
Tak samo było w Polsce, od 16 wieku całą parą oddawano ziemie pod Matki Boskie oraz panowanie, w pewnym sensie sporwadzając duchowe byty w umysly opetanych katolikow.

Dzieki temu odwrocenie od Kosciola powoduje skierowanie ludzi do feudalnych (na wzor koscielny) instytucjii i korporacjii pozbawionych Boga, a kierujacych sie checia wyzysku innych, tu nalezy zbudowac skojarzenie, ze ludzie poza Kosciolem tez moga byc fajni, jesli beda zli i egoistyczni.
W ten sposób obie skrajne wartości, jedna reprezentujaca Boga, druga nie żyją razem. Bo jesli ktos zaczyna szukac Boga nie robi zmian w świecie tylko w Kosciele, a jesli ktoś znowu przestaje szukac to nie krytykuje Koscioła tylko poprostu zmienia swoje zainteresowania.
Oprocz tego zewszad buduje się wspolnych wrogów aby dwa byty były trwalsze, islam, komunizm, można mówić ludziom... okey jest źle, ale może być gożej więc... uczy się kompromisów a nie walki o swoje.
Ludziom można tą granice dowolnie modyfikować i takie rzeczy planować, żeby było zabawniej manipulatorzy już dawno wymyślili rzeczy dzieki, ktorym zmanipulowani sami są w stanie na dno sciagnac swoich wybawców, albo ludzi ktorzy chcą im pomoc,

No chocby jeden przyklad
Koscioł wymyslił np masowe opetania oraz propagował takie tresci :lol: ktore to kaplani Rzymscy odnajduja i dokonują egzorcyzmów. To nie tylko zwieksza autorytet kosciola wsrod chrzescijan, ale tez zwieksza liczbe wiernych, przeciez takie rzeczy czesto sprawiają że wielu ludzi wierzy bo są roznego rodzaju nagrania, chociaz malo z chrzescijanstwem czy nawet z aktywnoscią z KK nie mają.
Drugim waznym zadaniem jest to, że wszelkie przejawy chrzescijanstwa odrzucenia balwochwalstwa sa uznane jako syndromy opetania, w rzeczywistosci to wlasnie ci ludzie ktorzy tak sądzą w pewnym sensie dostają się pod siły zła które nimi sterują, osoba taka, wszedzie widzi wrogów, we wszystkich przejawach zniechecenia do Kosciola Katolickiego, do swietych figur, liturgii widzi opetanych, dzieki temu w Kosciele szerzy sie donosicielstwo oraz przeciwdziałą się tego typu zjawiskom.
Juz nie chce mówić co się dzieje na samych egzorcyzmach.

Jednym słowem mamy do czynienia z szatańskim systemem rzeczy
Ktory przejawia sie tak samo w religjach wschodu, islamie gdzie ludzie zyja w plapce, nie znajac swoich praw, nie można ich ocenić jako gorszych, gdyż sterowani są przez swoich kapłanów i kasty
Dlatego tak wysoki nacisk przykazan na Jednego posrednika.

Przedewszystkim chrześcijanin to osoba, ktora:
ocenia sytuacje oraz zdarzenia nie przez czas i miejsce, ale obiektywizm
Docenia prawa czlowieka, takie jak wolnosc, indywidualizm, prawo do samostanowienia rozwoju duchowego oraz psychicznego
Osoba ktora sama dazy do bycia lepszym człowiekiem duchowo, stara się pomoc innym oraz pragnie lepszego spoleczenstwa

Teraz wystarczy porownac takie podstawowe zalozenia chrzescijanina do zalozen katolika, ateisty czy muzumanina, nie tylko głososznych przez nich, ale takich ktore naprawde mają miejsce.
Także uwazam że jest mnóstwo ludzi, muzumanów, katolików, ateistów ktorzy znając prawdziwe nauczenie i sens Ewagnelii jest w stanie stać się chrześcijanami i być z tego dumni.
Czemu to było, jest i będzie niemożliwe? Pytania niosą odpowiedzi, tak samo jak próby.

Ludzie obserwują ekumenie, w rzeczywistosci Katolicyzm i Islam rywalizują ale bazują na sobie, jak zresztą wszystko. Ktos oglada ortodoksyjnego Prawoslawnego kaplana calujacego pierscien Papieza widzac uznanie, z drugiej strony nie zdajac sobie sprawy o tym że Papież wystepuje tu w roli mafiozofa, gdzież jakiś kapłąn wiedzący o takiej sprawie wyplatałby się z tego? Mówimy o zamknietych całkowicie strukturach... w których jeszcze inne prawa rządzą, oczywiście zawsze jeden z jezuitów który pracował jako agent mi mówił, ksiądz czy biskup czy jakiś tam zakonnik to nic nie wiedzą to są takie pionki jak baba spod Czestochowy.
Ogolnie gdyby tak caly ten syf opisywać i zebrac w jakiejs ksiazce to nawet gdyby pozwolono o tym robic reportarz to 100 reporterow musiałoby poświęcic temu pół życia i zawrzeć w jakiejś ksiązce.

Poprostu wiekszosc religjii chrześcijanskich nic z Bogiem nie ma wspolnego, wrecz jest całkowicie odwrotnie.
Co dopiero mówić o świecie, który przecież będzie się zmieniał i ma określony kierunek.
Sporo przygód przynajmniej miałem i nie narzekam, bo przecież zrobiłem to co zawsze uważałem za słuszne,
oczywiscie jak każdy poszukuje w życiu raczej spokoju, szczęscia, dobrych relacjii, choc zdaje sobie sprawe ze zyjemy w syfie, a czlowiek sam na siebie ten syf sprowadził, nie Bóg.
Ja jestem całkiem dobrym graczem i mogę rzeczywisćie pozwolić sobie mówić co zechce, pozatym chroni mnie sam Bóg, wiec czego miałbym się niby bać?
Co najwyzej obawiać mogę się subtelnej manipulacjii, siebie samego czy o tych ktorych lubię.
Jak ktoś chce coś się dowiedzieć, co i jak to chętnie opowiem, śmieje się z nich i tyle, papież, jezuici, pieniazki? Czego mialbym sie bać, mnie tylko oni bawią i żal mi ich :lol: są poprostu patologiczni

Jak ktoś chce to oczywiście odpowiem na rózne pytania, z tym że zaznaczam moja wiedza jest ograniczona, a wiedza też nie spowoduje zadnego wzrostu wiary
Ostatnio zmieniany: 4 lata 8 miesiąc temu przez Holli.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.075 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com