Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Interpretacja podcastu Henryka Kubika

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16770

• admin
  • admin Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 994
  • Oklaski: 15
dokładnie i to ja widzę także :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16771

• Ewa
  • Ewa Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 300
  • Oklaski: 23
Moim zdaniem Henryk, choć chwilami jest nieustępliwy, często tez przyznaje się do błędów, zmienia zdanie co pokazuje, że walczy z własną pychą. Mam wrażenie, że jest bardzo blisko prawdy, ale jak gdzieś kiedyś napisał podąża za nią okrężną drogą. Cieszę się, że odciął się od Mariusza, bo już chwilami miałam wrażenie, ze ulegnie całkowitemu zwiedzeniu.
Jego polemika z Pawłem, przypomina łapanie za słówka i walkę na cytaty czego osobiście nie bardzo trawię. Mam nadzieję, że zmieni zdanie na jego temat.
To co w tym podcaście mnie poruszyło i nie tylko w nim, bo z jego artykułów przebija to jasno, to bardzo jaskrawe ukazanie miłosierdzia Bożego, również dla tych dzisiejszych ludzi, którzy są tak bardzo poddawani praniu mózgu, wręcz przeprogramowywani. Mnie tu bardzo pasuje fragment z Łukasza o dwóch złoczyńcach wiszących na krzyżu razem z Jezusem ale Heniek tego nie przyjmuje. Podobnie jak z niezasłużoną łaską o której przecież Paweł pisze.
Bóg jest ucieczką i siłą naszą,
Pomocą w utrapieniach najpewniejszą.
Psalm 46

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16773

• admin
  • admin Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 994
  • Oklaski: 15
Ewa, bardzo dobrze opisałaś Henryka. Owszem on zatacza koła wokół prawdy, czasem zdaje się ponieść własnym słabościom. Niestety, ale musiał popaść w pychę. Stworzył największą i najbardziej znaną witrynę poświęconą PRAWDZIE. Ogrom materiałów.
Teraz pomyślcie, nikogo nad nim nie ma, a są za to setki maili łechtające ego. Ja wiedząc jakie jest zagrożenie, postanowiłem uczęszczać na nabożeństwa do pewnego zboru. Nikt poza jedną dziewczyną (czytelniczką bloga i forum) nie wie, że prowadzę blog chrześcijański o wielkiej oglądalności oraz forum. Nie wysuwam się naprzód, uczę się pokory.
Powinniśmy się modlić o Heńka.

Teraz w każdym tekście pisze ON o Pawle ponieważ on wie podświadomie, że jest masa dowodów przemawiających za Pawłem, ale na ten czas ciężko mu się wycofać z czegoś co niegdyś mocno forsował. Cyryl posunął się jeszcze dalej pisząc że Paweł był satanistą...

Heńka ogranicza jego własny grzech. Myślę, że przy tym darze jaki dostał od Boga pisałby jeszcze lepsze teksty. On w dużej mierze odkłamuje rzeczywistość i dlatego ja go zawsze wspierałem a w tamtym roku mimo, że atakował mnie postanowiłem napisać aby się pogodzić, bo wiem, że sam pierwszy reki by nie wyciągnął.

Heniek podobnie jak i ja, potrafi solidnie przesiać przez sito prawdy zarówno informacje e świata jak i wersety biblijne i dlatego ja go nie banuje jak gro ludzi netu. Byłoby nie wybaczalne za 10% błądzenia odsunąć 90% prawdy a tak czynią z nim inni. JUż na moim blogu dostało mi się za Henryka, że go akcpetuje.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 9 miesiąc temu przez admin.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewa, magda

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16774

• Ewa
  • Ewa Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 300
  • Oklaski: 23
Masz rację Piotrze, niestety wszyscy jesteśmy narażeni na popadanie w pychę.
Zauważ, że ostatnimi czasy ton Heńka się zmienia, złagodniał. Myślę, że rozumie, że popadł w pychę. Tylko tak jak piszesz ciężko mu teraz się wycofać. Sama przestałam udzielać się na tamtym forum, bo napięcie jakie tam było, było dla mnie nie do zniesienia, każdy kto się z nim nie zgadzał był usuwany z forum, a przecież Jezus kazał nas się nawzajem miłować a nie osądzać jeden drugiego. Dlatego przykro mi gdy widzę walkę wśród Chrześcijan na wersety na przykład. Brak w tym często szacunku, miłości do drugiego człowieka, nawet jeśli błądzi a może zwłaszcza, ze błądzi. Może jestem w tym trochę naiwna, bo też trzeba być też ostrożnym, zgodnie z tym co napisano, Bądźcie niewinni jak gołębie i przebiegli jak węże.
Cieszę się, że jestem tu, bo tu jest normalna atmosfera i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni;)
Bóg jest ucieczką i siłą naszą,
Pomocą w utrapieniach najpewniejszą.
Psalm 46
Ostatnio zmieniany: 4 lata 9 miesiąc temu przez Ewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): magda

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16777

• Patryk
  • Patryk Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 368
  • Oklaski: 20
JA ciesze się teraz, że zostałem zbanowany na tamtym forum, bo ciężko tam było zachować trzeźwe myślenie.

Tu każdy bada i porównuje swoje poglądy i choć nie zawsze się zgadzamy ze wszystkim to nikt tu nikogo przez to nie dyskredytuje, przeciwnie jedni modlą się za drugich by zgłębić poznanie i to jest piękne. Dlatego też czujemy do siebie tak silną więź choć nigdy jedni drugich nie widzieli nawet. Po drugie chrześcijaństwo to nie wiedza, a podążanie za Jezusem, pokora, miłość do braci i sióstr to jest fundamentem budowanym na Jezusie, reszta to łaska i dary płynące od kochającego Ojca.

A co do tego kto jakie ma poznanie
Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.
Czy piekło za życia będzie rekompensowane niebem po śmierci ?
Za tę wiadomość podziękował(a): magda

Interpretacja podcastu Henryka Kubika 4 lata 9 miesiąc temu #16778

• Poznanie Prawdy
  • Poznanie Prawdy Avatar
Jest mnóstwo sprzeczności w Biblii, stąd też wychodzą setki spekulacyjnych teorii. Naiwna wiara w swoje możliwość też może mylić.
Mariusz odrzucił Pawła, Łukasza, Mateusza.
Czyli praktycznie cały Nowy Testament. Błędne koło. Takie dopasowywanie, to mi nie pasuje, więc to wywale sobie. Faktycznie odrzucając Pawła można odrzucać inne księgi biblijne, bo tylko u niego pisze, że całe Pismo Święte jest natchnione. Nie można popadać w paranoję, trzeba zachować równowagę.
Zamierzam napisać obszerny artykuł odnośnie Pawła chyba w ferie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.180 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com