Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: benedykt XVI

benedykt XVI 3 lata 3 miesiąc temu #25468

• rapiddenson
  • rapiddenson Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 194
  • Oklaski: 3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

benedykt XVI 3 lata 3 miesiąc temu #25469

• baren
  • baren Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 112
  • Oklaski: 6
Drogi Bracie
Nie jestem zwolennikiem jakiegokolwiek papieża, papiestwa w ogóle. Stanowi ono dla mnie źródło zaparcia się naukom Pana Jezusa Chrystusa. Papieże są według mnie jednymi z antychrystów. Taki protestant z natury :)
Wracając jednak do informacji, którą zamieściłeś. Portal ten jest jedynym źródłem tego news'a. Nigdzie indziej trudno znaleźć taką szokującą informację. Wszędzie tylko powtarza się w Polsce za informatorcodzienny, nawet Palikot. Bezkrytycznie i bez postarania się o weryfikację. Poza tym mowa jest o wygłoszeniu homilii 1 grudnia 2012 r. Była to sobota! Homilie zawsze wygłaszane są w niedzielę.
Myślę, że taka wiadomość jest po prostu fałszywą flagą. Miała zapuszczać nastrój w społeczeństwo, że z B16 jest coś nie tak. Ludzie mają bardzo krótką pamięć. Wierzą czemuś lub nie. Potem już jest to stały element tożsamości. Dlatego chodzi o to, aby utrzymywać się w wierze. Codziennie wiąż na nowo. Trwać przy Panu Jezusie Chrystusie, pielęgnować dar wiary jaki otrzymaliśmy. Poprzez modlitwę, czytanie Słowa Bożego, trwanie we wspólnocie wierzących, sprawdzanie wszystkiego; zwłaszcza przez pryzmat Biblii. Kiedyś określiłem wiarę jako taki ultramaraton który w założeniu nie ma widzialnej mety. Nawet jeżeli się potknę lub przewrócę, to muszę się podnieść, otrzepać z kurzu i biec dalej.

List do Efezjan 2:8 (BW) "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar"
List do Hebrajczyków 12:1-2 (BW) "Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami, patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego."

Pokój z Tobą Bracie :)
W Tobie, Panie, moja ucieczka,
niech nie doznam wstydu na wieki;
wyrwij mnie i wyzwól w Twej sprawiedliwości,
nakłoń ku mnie swe ucho i ocal mnie!
Bądź mi skałą schronienia
i zamkiem warownym, aby mnie ocalić,
boś Ty opoką moją i twierdzą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.067 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com