Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Anonimowi seksoholicy

Anonimowi seksoholicy 3 lata 4 tygodni temu #25598

• rapiddenson
  • rapiddenson Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 194
  • Oklaski: 3
Czułem, że muszę iść do centrum terapii uzależnień. Bóg mi tak kazał.

I rzeczywiście Bóg ma plan. Gdy byłem tam, to poczułem, ze Bóg mnie wykorzysta jako pomoc dla innych.

Otworzyłem biblię na chybił trafił, gdy siedziałem w poczekalni.

Biblia się otworzyła na 2 list do Koryntian 1 rozdział.

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, (4) który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza. (5) Bo, jak liczne są cierpienia Chrystusowe wśród nas, tak też i przez Chrystusa obficie spływa na nas pociecha. (6) Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy; (7) a nadzieja nasza co do was jest mocna, gdyż wiemy, iż jako w cierpieniach udział macie, tak i w pociesze.

Utrapienie - problemy, uzależnienie oraz inne.

Wychodzę z recepcji i patrzę, a tam leżały ulotki w centrum terapii uzależnień pt anonimowi seksoholicy.

Czytam ulotkę, a w ulotce było cały czas napisane o Bogu, nawiązanie do Boga, Jego łasce.

Zadzwoniłem do organizacji Anonimowych Seksoholików i wybieram się jutro na spotkanie w grupie wsparcia osób uzależnionych w kościele katolickim im. Matki Bożej z Lourdes. Będę mieć okazję podzielić się ewangelią o Jezusie Chrystusie, rozdać biblię oraz głosić ewangelię tym ludziom. Oni ze względu na doświadczenie mogą udzielić mi wielu porad oraz wsparcia.

TAK BÓG MOŻE SIĘ NAMI POSŁUŻYĆ NA JEGO CHWAŁĘ.

A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.

Oto strona

sa.org.pl/
Ostatnio zmieniany: 3 lata 4 tygodni temu przez rapiddenson.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Anonimowi seksoholicy 3 lata 4 tygodni temu #25599

• Guzzik
  • Guzzik Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 245
  • Oklaski: 7
I co tam powiedziałeś/powiesz? Że mogą być przykładowo seksoholikami i jednocześnie być zbawieni trwając w tym stanie?

Anonimowi seksoholicy 3 lata 3 tygodni temu #25600

• Szymon
  • Szymon Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 171
  • Oklaski: 5
Drogi Rappidensonie , raczej będę się powtarzał , kiedy napiszę , że szanuję Cię za Twój zapał i gorliwość dla Ewangelii - bo pisałem o tym wielokrotnie - ale jednocześnie nie mogę pozostać bierny w sytuacji, kiedy masz takie szalone pomysły a ja chciałbym Cię uchronić przed pewnym upadkiem.
Czytam ulotkę, a w ulotce było cały czas napisane o Bogu, nawiązanie do Boga, Jego łasce.

Zadzwoniłem do organizacji Anonimowych Seksoholików i wybieram się jutro na spotkanie w grupie wsparcia osób uzależnionych w kościele katolickim im. Matki Bożej z Lourdes. Będę mieć okazję podzielić się ewangelią o Jezusie Chrystusie, rozdać biblię oraz głosić ewangelię tym ludziom. Oni ze względu na doświadczenie mogą udzielić mi wielu porad oraz wsparcia

Widzę , że sprytnie się ustawiłeś : pod płaszczykiem potrzeby pomocy dla siebie będziesz rozdawał Biblię i głosił Ewangelię a oni w zamian udzielą Ci wielu porad oraz wsparcia - tak Ci sie przynajmniej wydaje .

To ja zadam pytanie : jaką Ewangelię będziesz im głosił ? Czy taką , że Jezus przebacza wszystkie grzechy przeszłe z chwilą , kiedy Jemu uwierzymy a także uposaża nas mocą do zwycięstwa nad świadomymi grzechami , abyśmy mogli stać się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość - do czego potrzeba pokory,uniżenia a przede wszystkim dźwigania swojego krzyża ?
Jeżeli oni nawet to zrozumieją , to Cię kiedyś spytają : jeżeli wierzysz w to co nam głosisz, to dlaczego potrzebujesz pomocy w Klubie Anonimowych Seksoholików a nie znajdujesz jej w Chrystusie, który stał sie Twoim Zbawicielem ? Co im odpowiesz ? Czy będziesz czekał aż udzielą Ci wsparcia opartego na new age"wych 12-tu punktach - czy jeszcze czekasz na ich porady ? Czy masz pewność , że przypadkowo spotykają się w rzymskiej świątyni ? Czy chciałbyś , żeby nauczali Cię jak ich bóg ( celowo napisałem przez małe ,,b") udziela im pomocy i odnoszą kolejne zwycięstwa ze swoim nałogiem ?

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żebyś tym ludziom głosił Ewangelię ale nie w tym miejscu .

Apostoł Paweł pisze :
,,Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?

Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was
I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;( 1 Kor 6,14-18)

Problemem Izraelitów, do których przemawiał Eliasz na górze Karmel nie było to , że odeszli od Jahwe i nie oddawali Jemu czci - bynajmniej - ale oni oddawali jeszcze przy okazji cześć Baalowi, Aszerze i Molochowi . Oni uważali , że nie ma nic w tym złego .

Elisz mówił do nich :
,,Jak długo będziecie kuleć na dwie strony? Jeżeli Pan jest Bogiem, idźcie za nim, a jeżeli Baal, idźcie za nim! Lecz lud nie odrzekł mu ani słowa." ( 1 Król 18,21)

Próbując słuchać głosu Bożego a równocześnie porad ludzi , którzy dobrowolnie zgodzili się postępować według 12-tu new age"gowych zasad i zmieniających swoje położenie za pomocą ludzkich metod - stajesz się chcąc nie chcąc - podobny do tych Izraelitów , których zgromił Eliasz.

Nie myśl, że Ty im od początku będziesz głosił Ewangelię i oni porzucą te 12-tu kroków i tradycji - Ty , żebyś mógł u nich zostać , bedziesz musiał te zasady zaakceptować . Czy zgodnie ze swoim sumieniem ?

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami( Gal 5,24)

Anonimowi seksoholicy 3 lata 3 tygodni temu #25602

• rapiddenson
  • rapiddenson Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 194
  • Oklaski: 3
Można być seksoholikiem, a być w trzeźwości, a wielu z nich jest już w trzeźwości, dzięki Bożej łasce. Bóg uwalnia, bo On jest miłosierny i pomaga zarówno osobom narodzonym na nowo jak ja, jak również tym, którzy narodzeni na nowo nie są.
To nie ja sam z siebie zapał do ewangelii, tylko sam Bóg mi daje zapał do ewangelii, więc podziw nie należy się mi, tylko chwałę należy oddać samemu Bogu :)

Nie spotykamy się w świątyni, lecz w salce parafialnej, a więc nie ma ryzyka bałwochwalstwa,a spotkanie kończy się modlitwą Ojcze nasz.

Zbawionym można być niezależnie od uzależnienia, ponieważ Jezus powiedział, że końcem zakonu jest On sam, a nie ze względu na uczynki. A jeżeli jest cytowane jako argument Kazanie na Górze, to wynika to z niedostatecznego zrozumienia tego, co Jezus zamierzał przekazać poprzez to Kazanie na Górze.

Zasady zawarte w organizacji są biblijne m.in.

1. Wyznawanie swoich grzechów i wzajemny kontakt telefoniczny w sytuacji problemowej

Werset:

Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. (Jak.5:16)

2. Poleganie na Bogu,a nie na sobie.
3.Wybaczenie innym.
4. Wybaczenie sobie
5.Nie myśleć o tym co za mną,ale co przede mną.
6.Pokora
7.Służenie innym.

Modlę się regularnie do Boga, więc myślę że nie jest to mój pomysł, lecz Jego, abym tam trafił.

Nie mogę trzymać uzależnienia dla siebie, nie ujawniając problemu innym. Szczerość to jest podstawa, aby wyjść z uzależnienia. Nie mogę otworzyć się zbytnio wierzącym, bo jest brak zrozumienia problemu, a przy tym może być potępienie ze strony innych wierzących. Całe szczęście, że w moim zborze jest zrozumienie przez pastora, ale jednak bardziej jestem rozumiany przez osoby mające takie same problemy jak i moje.

Praktyka wyjścia z uzależnienia nie jest new ageowska, ponieważ są to zwykłe praktyczne zasady wyjścia z problemu.

Można stwierdzić, że choremu nie można podawać lekarstw, bo przecież lekarstwo to chemia i trucizna, bo przecież wystarczy Jezus.

Jednak we fragmencie jest napisane, aby nie kusić Pana Boga swego.

«Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień»

7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»

I jak najbardziej biblijne jest poszukanie sobie wspólnoty chrześcijan, co przy seksoholizmie trudno jest w pojedynkę, ale nie tylko seksoholikowi,ale każdemu zbawionemu.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 tygodni temu przez rapiddenson.

Anonimowi seksoholicy 3 lata 3 tygodni temu #25603

• Szymon
  • Szymon Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 171
  • Oklaski: 5
Zrobisz jak zechcesz-masz wolną wolę .
Ja chciałem Cię tylko przestrzec i to uczyniłem i w żaden sposób nie odpowiadam już za Twoją decyzję.
Pozdrawiam w Panu
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami( Gal 5,24)

Anonimowi seksoholicy 3 lata 3 tygodni temu #25604

• Guzzik
  • Guzzik Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 245
  • Oklaski: 7
Rapiddenson:

"Można być seksoholikiem, a być w trzeźwości, a wielu z nich jest już w trzeźwości, dzięki Bożej łasce. Bóg uwalnia, bo On jest miłosierny i pomaga zarówno osobom narodzonym na nowo jak ja, jak również tym, którzy narodzeni na nowo nie są.
To nie ja sam z siebie zapał do ewangelii, tylko sam Bóg mi daje zapał do ewangelii, więc podziw nie należy się mi, tylko chwałę należy oddać samemu Bogu :) "

Osoba na nowo narodzona może być w dalszym ciągu uzależniona?

A zapał zapałem, istotne natomiast do jakiej ewangelii ten zapał, i na czym on polega.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 tygodni temu przez Guzzik.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.069 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com