Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Turcja i Iran wznawia wymianę gospodarczą .

Turcja i Iran wznawia wymianę gospodarczą . 5 lata 11 miesiąc temu #1921

  • Piotr
  • Piotr Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Thank you received: 59
  • Oklaski: 1
anna-news.info/node/12959

Na wstępie Turcja jest sunnicka ,a Iran szyicki . W wojnie w Syrii są niby po dwóch stronach barykady .
A tu się okazuję że więzy gospodarcze pełną parą są rozwijane . Imperium islamskie powstaje .

Turcja, Iran, aby zwiększyć swoje więzi gospodarczych po niedawnej transakcji jądrowego mocarstw i Teheranu, co doprowadziło do częściowego zniesienia sankcji na kraj. Irańska delegacja odwiedzi Turcję w najbliższej przyszłości w celu omówienia kwestii związanych z handlem, a turecki minister handlu Zafer Caglayan będzie prowadzić rozmowy w Teheranie w dniach 15-16 stycznia 2014 r., powiedział wczoraj irański ambasador Alireza Bikdeli spotkanie z Diplomatic Association Korespondentów.
"Turcja i Iran, istnieje wiele obszarów, w których prowadzimy działalność, a my musimy ożywić te tereny."

"Handel metalami szlachetnymi, w szczególności złotem, między Turcją i Iranem będzie wznowiony, ale wolumen handlu nie może dotrzeć do danych z 2012 roku" - powiedział.

Wyraził również wdzięczność tureckiego banku Halkbank ("Bank Ludowy", jednego z banków w pełni państwowych w Turcji) do jego roli w omijaniu embarga dotyczącego Iranu w czasie sankcji.


"W ostatnich latach, mądry administracja Halkbank i odgrywała skuteczną rolę w stosunkach między Turcją i Iranem. Tak, a bank ma dobry zysk na tej współpracy. Oczywiście, inne banki i pomocną dłoń do współpracy z Iranem, gdyż jest to świetny sposób, aby ograniczyć ryzyko. Ale to powinno być zauważyć, że Halkbank zachowa swoją wartość dla nas, nawet jeśli współpracujemy z innych banków. "

Oprócz powyższego, Bikdeli ścisłą współpracę między tureckimi i irańskimi służbami wywiadowczymi, a także zaoferował swoją pomoc Turcji w próbie poprawy stosunków między Ankara i Damaszek. Podkreślił znaczenie współpracy na rzecz bezpieczeństwa w regionie, a nawet globalnego bezpieczeństwa. Mówiąc, że Turcja i Iran były pewne różnice w Syrii, poseł powiedział, po pierwsze, że oba kraje zauważyć na kilku zasadach dotyczących Syrii. Po drugie, że tureckie i ministrowie spraw zagranicznych Iranu zgodziły się współpracować w czasie niedawnej wizyty w Teheranie, Ahmet Davutoglu, także solidarni i zawieszenia broni w Syrii.

W kwestii usuwania irańskich sił bezpieczeństwa Syrii (w tym Hezbollah) w przeddzień spotkania w Genewie II, 22 stycznia 2014 r., Bikdeli powiedział, że Iran będzie użyć siły tylko w razie konieczności "wpływ na pokój i stabilność w regionie."

"Oczywiście, że ministrowie spraw zagranicznych obu Turcji i Iranu spotkają się ponownie w Genewie II" - dodał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.061 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com