Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zakonnice w piekle i kult bałwanów

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23147

• Jasia
  • Jasia Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 33
  • Oklaski: 0
Zuzanna
Ja pytałam o Ap.Pawła.Cytować ST też umiem, równie dobrze,jak Nowy.
Ponawiam pytanie: czy do słodkiego nieróbstwa i niebytu bez świadomości tak bardzo Pawłowi się spieszyło,czy raczej do świadomego życia z Chrystusem.
andevi
A ja mam nieodparte wrażenie,że nie widzisz dalej niż czubek własnego nosa. Typowe dla ludzi,którzy dopiero co pożegnali KrK. Widzisz i piętnujesz u innych to,co wyłącznie ciebie dotyka i gnębi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): AdriannaM

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23150

• AdriannaM
  • AdriannaM Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 106
  • Oklaski: 5
Ja mam to samo wrażenie. Nie ukrywam, że pewne rzeczy może i bardziej rozumiesz od nas"szaraczków" ale przedstawiasz to w taki odpychający sposób, że po 1 ani się tego czytać nie chce, po 2 to nas odstrasza odnośnie twojej osoby. Specjalnie się nie wtrącałam wcześniej, bo WIEM, że od pouczania są mężczyźni, a nie kobiety. Nasi mężowie forum się wypowiedzieli, zwrócili Ci uwagę odnośnie pychy a ty nadal swoje. No po prostu wstyd. Z tego co zrozumiałam to do najmłodszych osób nie należysz, zwłaszcza na forum - jeżeli jest na odwrót i masz mniej niż 30 lat to przepraszam i możesz odpuscić czytanie tego zdania - to tym bardziej ty, jako starsza kobieta, powinnaś dawać nam, młodszym kobietom przykład i nas napominać a nie na odwrót.

Chcesz uważać, że jesteś prorokinią to sobie tak uważaj, ale błagam nie obnoś się tym tak jak piękną szatą. Powinniśmy być skromni, radośni i nieustępliwi w Panu. Pomagać sobie nazwzajem, z cierpliwością tłumaczyć innym trudne zagadnienia i napominać, jeżeli widzimy, że brat postępuje źle. Ale można to zrobić w taktowny i bezpośredni sposób jak już wiele razy bywało na tym forum, a nie w sposób w jaki ty to robisz.

Nie chodzi o to, abyś tu więcej nie pisała, czy obraziła się na nas, na mnie. Tylko żebyś z pokorą wejrzała w swoje serce, zapytała się Boga czy aby coś nie jest na rzeczy, skoro tyle osób ci zwraca uwagę na twoją pychę. Myślę, że możesz być jeszcze lepszym narzędziem Boga, jak trochę przestaniesz patrzeć na innych z góry, zaczniesz się uniżać i spokorniejesz. Każdy ma swoje problemy. Jedni z nałogami, inni z pokorą, niespokromionym językiem, nie wybaczaniu innym. TY masz ewidentnie przerośnięte ego.

I uwierz, też mi nie jest łatwo pisać takie rzeczy, tym bardziej że postanowiłam już jakiś czas temu zostawić rozstrzyganie sporów mężczyznom i stać się bardziej pokorna, staram się, ale skoro 3, 4 osoby zwracają ci uwagę to może potrzeba jednak, aby ktoś jeszcze ci wytknął twoje zachowanie. Może wtedy zrozumiesz i się zmienisz.

Z Bogiem moja droga, mam nadzieję, że staniesz się z czasem bardziej kobietą w Chrystusie i porzucisz tą niezależność i arogancje feministycznych kobiet.
"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, i was będą prześladować. Jeżeli przestrzegali moich nauk, to i waszych będą przestrzegali"
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23151

• Zuzanna
  • Zuzanna Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 55
  • Oklaski: 7
Jasia napisał:
Zuzanna
Ponawiam pytanie: czy do słodkiego nieróbstwa i niebytu bez świadomości tak bardzo Pawłowi się spieszyło,czy raczej do świadomego życia z Chrystusem.

Droga Jasiu, niestety nie mam pojecia co mial Pawel na mysli. Moze znajdzie sie tutaj ktos, kto to wie i bedzie potrafil to wyjasnic.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23153

• andevi
  • andevi Avatar
  • Banned
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 5
Droga Jasiu,
Proszę, byś mnie publicznie nie obrażała.
Jeśli chodzi o Ciebie, to mam wrażenie, że pomimo - jak twierdzisz - wielu lat poza murami parafii katolickiej, nadal mentalnie trwasz w katolicyzmie :( Warto przeciąć pępowinę.
A skoro moje posty Cię w jakikolwiek sposób drażnią, to... po prostu ich nie czytaj.

Adrianna,
O masz Ci los :( Znów z ducha religijnego : to powinnaś, tamtego nie wolno, załóż chustke na głowę i siedź cicho, bo w zborach Bożych tylko mężczyźni mają głos. Ech...
W Królestwie tak nie jest. Dzieci Boże wolne są od ducha religii.
"Chrześcijaństwo zrodziło się w Izraelu jako wspólnota braci, jako Ciało.
Poszło do Grecji, a ci zrobili z niego filozofię.
Poszło do Rzymu, ci zrobili z niego instytucję.
Trafiło do Europy, ci zrobili z niego kulturę.
Przyszło do Ameryki, a ci zrobili z niego biznes."

Torben...
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez andevi.

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23154

• Jasia
  • Jasia Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 33
  • Oklaski: 0
Zuzanna napisał:
Jasia napisał:
Zuzanna

Droga Jasiu, niestety nie mam pojecia co mial Pawel na mysli. Moze znajdzie sie tutaj ktos, kto to wie i bedzie potrafil to wyjasnic.

Też na to liczę. Różne odłamy protestantyzmu dość swobodnie podchodzą do tego. Czytałam skrajnie odmienne poglądy,jakby na dwóch biegunach. Co ciekawe,i jedni i drudzy odwołują się do Biblii i przytaczają wersety,które popierają stanowiska. :)

Droga Jasiu,
Proszę, byś mnie publicznie nie obrażała.

:S Myślę,że jest wręcz przeciwnie. Jakoś nie miałam dotąd problemu na forum i nikt nie nawoływał mnie do "przecięcia pępowiny". Odkąd się pojawiłaś niejeden/niejedna usłyszał/a ,że powinien zrobić czy tamto z swoimi poglądami,opiniami....
Jak tak dalej pójdzie to strach będzie cokolwiek napisać,aby nie zostać przez ciebie ustawioną pod pręgierzem. :(

Zakonnice w piekle i kult bałwanów 3 lata 11 miesiąc temu #23156

• Guzzik
  • Guzzik Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 245
  • Oklaski: 7
„I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie.” List Pawła do Filipian 2:3 Biblia Warszawska;

„Nie czyńcie niczego dla niezdrowego współzawodnictwa czy pustej chwały, lecz w pokorze stawiajcie innych wyżej od siebie.” List Pawła do Filipian 2:3 Biblia Poznańska
,,Tak też i wy, gdy czynicie to wszystko, co wam nakazano, mówcie sobie: Jesteśmy sługami nieużytecznymi. Zrobiliśmy to, co powinniśmy byli zrobić." Ewangelia Łukasza 17:10 Biblia Warszawsko-Praska
,,Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie." Ewangelia Mateusza 7:21-23 Biblia Warszawska

detektywprawdy.pl/2015/11/22/martwe-uczynki/

A co do wspomnianego nakrywania głowy, to niech każdy sam rozsądzi(bez kierowania się zasłyszanymi interpretacjami, głębszymi sensami, czyimiś sugestiami)
11:1 Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa.
11:2 A chwalę was, bracia, za to, że we wszystkim o mnie pamiętacie i że trzymacie się pouczeń, jakie wam przekazałem.
11:3 A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
11:4 Każdy mężczyzna, który się modli albo prorokuje z nakrytą głową, hańbi głowę swoją.
11:5 I każda kobieta, która się modli albo prorokuje z nie nakrytą głową, hańbi głowę swoją, bo to jest jedno i to samo, jak gdyby była ogolona.
11:6 Bo jeśli kobieta nie nakrywa głowy, to niech się też strzyże; a jeśli hańbiącą jest rzeczą dla kobiety być ostrzyżoną albo ogoloną, to niech nakrywa głowę.
11:7 Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny.
11:8 Bo nie mężczyzna jest z kobiety, ale kobieta z mężczyzny.
11:9 Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę, ale kobieta ze względu na mężczyznę.
11:10 Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.
11:11 Zresztą, w Panu kobieta jest równie ważna dla mężczyzny, jak mężczyzna dla kobiety.
11:12 Albowiem jak kobieta jest z mężczyzny, tak też mężczyzna przez kobietę, a wszystko jest z Boga.
11:13 Osądźcie sami: Czy przystoi kobiecie bez nakrycia modlić się do Boga?
11:14 Czyż sama natura nie poucza was, że mężczyźnie, jeśli zapuszcza włosy, przyniosi to wstyd,
11:15 A kobiecie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to chlubę? Gdyż włosy są jej dane jako okrycie.
11:16 A jeśli się komuś wydaje, że może się upierać przy swoim, niech to robi, ale my takiego zwyczaju nie mamy ani też zbory Boże. (Biblia Warszawska: Pierwszy list Pawła do Koryntian)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Guzzik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof, Jasia, AdriannaM
Time to create page: 0.088 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com