Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Liczba 33

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24254

• andevi
  • andevi Avatar
  • Banned
  • Thank you received: 76
  • Oklaski: 5
Oto, co Jezus nakazał i co obowiązuje wszystkich Jego uczniów:

Mt 10,8: Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!

Łk 10:
1 Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. 2 Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. 3 Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. 4 Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie!* 5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. 8 Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; 9 uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. 10 Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: 11 Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. 12 Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.

Mk 16:
15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»

Proszę, byś tego nakazu nie wyśmiewała. Tak, dotyczy on WSZYSTKICH uczniów, wszystkich czasów. Potwierdza to, że Jezus jest taki sam dziś, jaki był wczoraj, że Duch Święty jest i działa, potwierdza też misję Kościoła.
Tak ciężko Ci to zrozumieć ! Jeśli nie stosujesz i nie zamierzasz być temu posłuszna, to przynajmjniej nie kpij z tych, którzy są. Bo się nie godzi, zwyczajnie po ludzku się nie godzi.

Co do snów i wizji w Biblii. Bóg przemawiał w ten sposób niegdyś, przemawia i dziś. W Biblii mamy opisaną historię Józefa, jednago z synów Jakuba, który właśnie z powodu proroczych snów został znienawidzony przez braci i wrzucony do studni, a potem sprzedany w niewolę do Egiptu. Również to dar interpretacji snów wyciągnął go z więzienia i uczynił zarządcą Egiptu.
Również do Jakuba, jego ojca, Bóg przemawiał we śnie. Widział drabinę, po której aniołowie wchodzili i schodzili.
Inny wielki prorok, który śnił i potrafił sny wykładać - Daniel.
Eliasz, Izajasz, Jeremiasz i wielu innych wymienionycyh w Starym Testamencie proroków otrzymywało wizje, obrazy i sny. Otrzymywali też ich wyjaśnienie.
W Nowym Testamencie widzimy Józefa, męża Marii Matki Jezusa. We śnie Bóg mu wyjaśnił tożsamość Jezusa, we śnie ostrzegł przed Herodem, we śnie objawił, że już mogą wracać do Nazaretu.
Spośród Apostołów wiemy o Piotrze (sen przed wizytą u Korneliusza), Pawle - ten miewał wizje wraz z porwaniem do trzeciego nieba, Janie (Apokalipsa jest jego autorstwa).

Tak więc stawiam biblijną tezę, że Bóg mówił, mówi i będzie mówił do swego ludu przez sny i widzenia. Skoro to zapowiedział przez Joela... Jego obietnice WSZYSTKIE się spełniają.

Joel 3, 1
I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia*. 2 Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach.
"Chrześcijaństwo zrodziło się w Izraelu jako wspólnota braci, jako Ciało.
Poszło do Grecji, a ci zrobili z niego filozofię.
Poszło do Rzymu, ci zrobili z niego instytucję.
Trafiło do Europy, ci zrobili z niego kulturę.
Przyszło do Ameryki, a ci zrobili z niego biznes."

Torben...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): magda

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24258

• Jasia
  • Jasia Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 33
  • Oklaski: 0
osłuchaj mnie kobieto. To mój ostatni wpis na forum /jeszcze jeden będzie z prośbą o usunięcie konta/.
1.Co to są dzierganki? Pierwszy raz takie słowo słyszę,ale chyba sugerujesz jakąś chorobę? Nie mam żadnych drgawek ani nigdy nie miałam.
2.Sugerowanie ,że jestem chora i mam demony....bez komentarza.
3.Atakujesz i pomawiasz mnie TY odkąd zjawiłaś się na forum /jestem tu dużo dłużej/, a ja nie zgodziłam się z jakimś twoim wpisem.
4.Perfidia jest mi obca,nienawiść,plotkarstwo,pomówienia,oszczerstwa...o sobie chyba piszesz,bo na pewno to nie moja domena.
5.Ty mi przebaczasz! Kobieto,to mnie proś o przebaczenie,bo narobiłaś tu krzywdy i szkody,a w dodatku masz talent do odwracania kota ogonem i przypisywania innym spraw i grzechów może twoich własnych. Tak gorliwie mi "przebaczasz",jak bym ci rodzinę i pół królestwa wybiła,wstydź się,andevi.
6.Nigdy nic nie byłam ci winna.
7.Kończymy, ja odchodzę, ty dalej swoje wojny prowadź.
Niech ci Bóg wybaczy. Ja na pewno za kilka dni,kiedy w modlitwie poproszę Boga ,aby wziął ode mnie te złe emocje,które w tej chwili przez ciebie są we mnie, na pewno też ci przebaczę.

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24262

• andevi
  • andevi Avatar
  • Banned
  • Thank you received: 76
Dziergać= robić na drutach. Podziwiam Twoje zdolności w tej dziedzinie :)
Nigdy na tym, czy na innym forum nie przypisałam Ci choroby. To Ty sama pomówiłaś mnie o to, że to z mojego powodu musiałaś znów wrócić do zażywania antydepresantów. Polny Kwiat coś kiedyś bąknęła - w zupełnie innym kontekście! - o depresji. Rzuciłaś się na nią jak wściekła niedźwiedzica, jakoby Cię pomówiła o to, że masz depresję. Hm...

Próbujesz napić się duchowego mleka z nieumytej szklanki po kawie.
Jesteś pełna goryczy, chęci zemsty, urazy. To są te fusy w szklance, które psują smak mleka. Szklankę trzeba najpierw umyć, znaczy się pokutować z goryczy, urazy, nieprzebaczenia, chęci zemsty. Ktoś Ci wieki temu zrobił krzywdę, dziś ta osoba od lat już nie żyje. Puść wolno, przebacz, nie hoduj urazy. Bo to tylko Ciebie niszczy. I pogłębia izolację społeczną.
Niech Ci Pan Bóg błogosławi!
"Chrześcijaństwo zrodziło się w Izraelu jako wspólnota braci, jako Ciało.
Poszło do Grecji, a ci zrobili z niego filozofię.
Poszło do Rzymu, ci zrobili z niego instytucję.
Trafiło do Europy, ci zrobili z niego kulturę.
Przyszło do Ameryki, a ci zrobili z niego biznes."

Torben...

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24269

• DianaZ
  • DianaZ Avatar
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 379
  • Oklaski: 15
A'propos pieczęci: kiedyś znalazłam w modlitewniku mojej babci coś takiego:

201407121611_2016-01-02.jpg

201407121612_2016-01-02.jpg

201407121613_2016-01-02.jpg

201407121614_2016-01-02.jpg
Zawsze się radujcie. Bez przestanku się módlcie. Za wszystko dziękujcie.

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24271

• Szymon
  • Szymon Avatar
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 171
Rozumiem Diano, że jest to antypieczęć :(
A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami( Gal 5,24)

Liczba 33 3 lata 10 miesiąc temu #24272

• Głuchy Dziadek
  • Głuchy Dziadek Avatar
  • Platinum Boarder
  • Bez Jezusa jestem 0
  • Thank you received: 402
  • Oklaski: 9
a już miałem się tym modlić :D
ale coś mi nie spasowało już na początku :)

Duch Święty na szczęście przestrzega mnie, zaczynam się uczyć być wrażliwym na każdy nawet najmniejszy niepokój który pojawia gdy mam styczność z czym kolwiek złym. Wtedy lampka świeci się i uciekam od tego by nie zwieść się :)

Ale miałem dziś zajefajny dzień :) Duch Święty zrobił coś niesamowitego, ale nie powiem wam jeszcze :D

Dobranoc :) Z Panem Jezusem oczywiście :)
Jestem kim jestem dzięki Bogu :)
bozedlaczego.blogspot.com/
Time to create page: 0.157 seconds
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com